Deri-İş | Reflektör

 • Kumaş reflektörler işçi kıyafetlerinde görünürlüğü artırmak için, kıyafetlerin paça, kol veya göğüs kısmına dikilen reflektif malzemelerdir.Çeşitli enlerde kullanılabilir.
 • Ayrıca isteğe bağlı olarak talep etmiş olduğunuz ölçülerde kesimi yapılmaktadır.
 • Reflektif kumaşlarımız yumuşaktır; yıkanabilir  ve kolaylıkla istenilen şekil ve ölçüde kesilebilir.
 • Yüksek oranda ışığı alıp geri yansıtma özelliği olduğundan EN 471 sertifikalarına sahiptir.
 • Reflektif kumaşların en çok kullanıldığı yerler güvenlik özellikle çalışma giysileri ve üniformalardır. Ayrıca medical dış giysilerde (Ambulanslarda) gece çalışan polis, itfaiye, acil kurtarma servisleri, yol temizlikçilerinin kullandığı giysilere görünürlülük ve dikkat açısından uygulanır. Ayrıca günlük ve spor giysilerde de önemli oranda kullanılır.

Reflektör Ürün Grupları

 • 250 CD 3 CM Polyester

 • 250 CD 5 CM Polyester

 • 250 CD 3 CM Pamuk

 • 250 CD 5 CM Pamuk

Reflektör Kumaş Nedir?

Reflektör kumaşların en önemli amacı gece görünür olmaktadır. İtfaiye görevlilerinin kıyafetlerinde veya trafik polislerinin üniformalarında reflektör kumaş bulunur. İş güvenliği için bu tarz fosforlu elbiseleri kullanılması zorunludur.

Reflektör kumaşlar gelen ışığı yansıtırlar. Bu görevi yerine getirmek için alüminyum folyo veya fosfor kullanılır. Bu sayede gelen ışık yansır.

Reflektör kumaşlar iş elbiselerinde mutlaka kullanılan ürünlerdir. Yapay ışık kaynağı için film çekimlerinde de tercih edilebilir. Trafikte de reflektör kumaşları görebilirsiniz. Karanlık bir ortamda aracınız bozuldu ve aracınızı kenarı çektiniz. Diğer araçların sizi görebilmesi ve çarpmaması için fosforlu işaretleri kullanırsınız. Reflektör kumaşların alev almaz modelleri de çoktur. Bu özellik sebebiyle de farklı farklı sektörlerde reflektör kumaş kullanabilir. Özellikle görünür olmak istenildiğinde giyilen, ışıkta parlayan göz alıcı fosforlu kumaşlara reflektör kumaş denir.

Reflektör kumaşlar gelen ışığı yansıtırlar. Bu görevi yerine getirmek için alüminyum folyo veya fosfor kullanılır. Bu sayede gelen ışık yansır. Gün ışığından veya herhangi bir aydınlatma cihazından, bünyesinden aldığı ışığı geri veren (parlayan) kumaş türüdür.

Reflektör kumaşların en önemli amacı gece görünür olmaktadır. Bu kumaştan yapılan giysiler giyildiğinde gece karanlıkta az da olsa bir ışık hüzmesinin sizi görünür hale getirdiğini göreceksiniz. Örneğin trafik polisleri yol yapım çalışmaları sırasında çalışanlar bu tür kumaştan yapılan giysileri kullanmaktadır.

Reflektör Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Yeni stillerle birinci sınıf bir ürün üretme konusunda uzmanız. Bu, tüm departmanlarda son derece profesyonel ekip çalışmaları nedeniyle gerçekleşti ve bu yüzden ihtiyaçlarını / gereksinimlerini her gün ve her zaman tam olarak anlamak ve doldurmak için yabancı ve yerli müşterilerimizle yakın bir iş birliği ilişkimiz var.
Işığı yansıtırlar.
Birçok reflektör kumaş alev almaz olarak üretilmektedir.
Her ölçüde ve farklı çeşitlerde üretimi bulunan bir kumaştır.
Diğer kumaşlarla kolay uyum sağlar. Bu sebeple diğer kumaşlara şerit reflektör eklenebilmektedir.
Pamuk ve polyester elyaflardan üretilebilir. Genelde fiyatı da üretimde kullanılan elyaf ve elyafın kalitesi belirler.
Makinede yıkanabilir.
Aksi belirtilmedikçe birçok reflektör kumaşa ütü de yapılabilir.
Fosforlu, yansıtıcı veya reflektör kumaş ismiyle satılmaktadır.

İş Süreci

 • Reflektör kumaşlar iş elbiselerinde mutlaka kullanılan ürünlerdir. Yapay ışık kaynağı için film çekimlerinde de tercih edilebilir. Trafikte de reflektör kumaşları görebilirsiniz. Karanlık bir ortamda aracınız bozuldu ve aracınızı kenarı çektiniz.
 • Diğer araçların sizi görebilmesi ve çarpmaması için fosforlu işaretleri kullanırsınız. Reflektör kumaşların alev almaz modelleri de çoktur. Bu özellik sebebiyle de farklı farklı sektörlerde reflektör kumaş kullanabilir.
0
Sepetiniz Boş

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products

0

Konuşmayı Başlat
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?